ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5944277
*
nr 594 4277
Spegel
Mahogny, höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2009
kl 17:28:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 15:27:49
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 594 4277
Spegel
Mahogny, höjd: 102
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/8 15:27:49 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



